Прокурору Малинського району

раднику юстиції

                                                                  Мельник Олександру Вікторовичу

11603,м. Малин, вул. Шевченка, 1-б  malyn.pro@yandex.ru

 

Свято-Покровська парафія

міста Малина Житомирської області,

що розташована: вулиця Соборна 3,

місто Малин, Житомирська область,

Україна 11601

телефон: 0972891070

 

СКАРГА

НА ПОСТАНОВУ ПРО ВІДМОВУ

В ПОРУШЕННІ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ

 

Від начальника Малинського МВ УМВС України в Житомирській області М.В. Старовойта  07.07.2012 р. за вихідним № 8009 на адресу Свято-Покровської парафії міста  Малин Житомирської області, що розташована за адресою: Соборна площа, 3, м. Малин, Житомирська обл., 11601  надійшов лист, з якого слідує, що Малинським МВ УМВС України в Житомирській області було уважно розглянуто письмову заяву настоятеля Василя Демченка, зареєстровану в ЖРЗПЗ № 2073 від 29.06.2012 року. В даному випадку відсутні ознаки складу злочину, передбаченого ст. ст. 185, 194 та 296 КК України. Одночасно Малинським МВ продовжуються міроприємства, направлені на встановлення осіб, причетних до даної події. В разі встановлення такої особи буде додатково повідомлено.

19.07.2012 року парафія отримала копію постанови про відмову в порушенні кримінальної справи за статтями 146, 296 КК України, винесену ст. ДІМ УМВС України в Житомирській області капітаном міліції Зубок В.М. на підставі статті 6, п. 2 КПК України (в зв’язку з відсутністю складу злочину).

Вважаю, що вищевказана постанова про відмову в порушенні кримінальної справи за статтями 146, 296 КК України винесена незаконно, підлягає скасуванню з винесенням постанови про порушення кримінальної справи за ознаками злочинів, передбачених частиною 2 статті 161, частинами 1, 2 статті 180 КК України, частиною 5 статті 186 КК України, частиною 2 статті 365 КК України відносно гр-н України: начальника Малинського МВ УМВС України в Житомирській області полковника міліції Старовойт М.В., митрополита Московського Патріархату Стретовича Василя Олександровича, Малети В.В., генерал-полковника члена Верховної Козацької ради, Головного атамана Древлянського Міжрегіонального округу, Героя Козацтва Дем'янчука Леоніда та групи інших осіб.

Так, в постанові про відмову в порушенні кримінальної справи вказано, що 01.07.2012 року близько 09-00 годин настоятель Свято-Покровської церкви м. Малина Овруцької єпархії Московської патріархії з іншими священнослужителями та зі своєю громадою зайшли до Свято-Покровської церкви, що належить громаді Руської Православної Церкви Закордоном, де являється настоятелем протоієрей Василь Демченко, і почали здійснювати богослужіння… В подальшому частина людей, з числа даної громади настоятеля Малети В.В., яка зайшла до приміщення церкви, відмовилася її залишити до 03.07.2012 року. Як було встановлено, громадяни, які залишилися в приміщенні церкви, зробили це з власної ініціативи, мотивуючи, що вони «Мученики». 

Коли невідомі особи заходили до церкви з метою її захвату та проведення «свого» богослужіння, троє з них взяли священика Василя Демченка під руки та почали також вести до приміщення церкви і примушувати його до здійснення спільного богослужіння.

Цими вищенаведеними фактами ст. ДІМ підтвердив слідуючи факти, які вказують на ознаки злочинів, передбачених частиною 2 статті 161, частинами 1, 2 статті 180 КК України, частиною 5 статті 186 КК України (грабіж, відкрите заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах, вчинені організованою групою), частиною 2 статті 365 КК України:

-         існує дві різні громади двох різних церков, між якими посадові особи, - начальник Малинської міліції, що перевищив свої повноваження, митрополит Овруцько-Коростенський та настоятелі парафії Московської Патріархії, член Верховної Козацької Ради (Старовойт М.В., Стретович В.О., Малета В.В., Дем'янчук Л.) розпалюють  релігійну  ворожнечу, з метою заволодіння майном парафії. Зокрема, начальник міліції Старовойт М.В., не тільки не прийняв правоналежних мір щодо відторження сторонніх осіб із культової споруди та прицерковної території, а навіть дозволив, щоб МП там служила, та намагався в цьому переконати отця Василя Демченка. Був не тільки свідком, але і учасником злочинних дій;

-         дії, направлені на розпалювання релігійної ворожнечі супроводжувались насиллям відносно священика Василя Демченка та інших парафіян Свято-Покровської парафії;

-         вищевказані особи (члени злочинної організованої групи митрополит Стретович В.О., священик МП Малета В.В., генерал-полковник Дем'янчук Л. та ще 15 громадян), які залишились на 3 дні в приміщенні чужого храму, створили дії щодо незаконного перешкоджання здійсненню релігійного обряду, що зірвало релігійні обряди на протязі неділі, понеділка та вівторка. Крім того, своїми діями ці особи незаконно заволоділи чужим майном, за що передбачена кримінальна відповідальність за статтею 186 КК України;

-         шляхом психічного та фізичного насильства священика Василя Демченка примушували проводити релігійні обряди разом з Стретовичем В.О., Малетою В.В. та його сином священником Малетою Ю.В. в присутності полковника міліції Старовойт М.В.;

-         на декілька днів сторонні особи заволоділи майном парафії (храмом та майном, що в ньому знаходилось).

            Зранку о 8  годині 30 хвилин 01 липня 2012 року члени злочинної організованої групи Малета В.В., генерал-полковник Демянчук Л. та інші особи в кількості декілька десятків прибули до Свято – Покровської парафії міста Малин, де парафія не визнає канонічну приналежність до патріарха Московського з 2002 року та з того часу не поминають його на своїх богослужіннях, а знаходяться під адміністративною підпорядкованістю Одеської Єпархії Руської Православної Церкви Закордоном.

            Всі вищевказані особи не є членами зареєстрованої Свято – Покровської парафії міста Малин і не мають будь-якого права на майно та управління парафією, оскільки проводять свою діяльність за іншою, відносно нашої, юридичною адресою – пл.. Соборна, 1/1, що також зазначено судовими рішеннями та ухвалами.

            У вищевказаний час  група гр-на Стретовича В.О. з підлеглих йому священників та мирян в кількості декількох десятків осіб вчинила насильницькі дії відносно священика Василя Демченка, а саме: захопили, повалили на підлогу, завдали ударів руками та ногами, витягли волоком по підлозі священика з приміщення храму. Шляхом насилля проникнувши до Божого храму, група до 15-ти осіб зачинили двері, завадивши Свято – Покровській парафії міста Малин та священику Василю Демченко проводити богослужіння на протязі часу до 03.07.2012 року.

Весь час гр-н Стретовича В.О., починаючи з 01.07.2012 р. і до 22.07.2012 р., продовжував керувати злочинними діями, а саме, зібрав певне коло осіб, завірив їх у безкарності вчинених ними насильницьких, рейдерських дій (без будь-якого рішення суду на свою користь, або на користь єпархії, яку він очолює), розподілив кожному його злочинну роль, керував  підготовкою та вчиненням цих злочинів. Для особистого протиправного знаходження гр-на Стретовича В.О. на території парафії, де більше 10 років не поминають ім’я патріарха Московського з віросповідних причин, священик Московської патріархії із с. Нові Воробї  на прохання гр-на Стретовича В.О. зламав металеву огорожу, чим завдав матеріальні збитки парафії.

Злочинні дії мали своє продовження до цього часу.

Так, 08.07.2012 року вищезазначений гурт громадян підійшов до вхідних воріт нашої церкви, котрі були зачинені на замок, і почали обзивати на очах парафіян, повністю їх ігноруючи як членів діючої парафії, нецензурними словами настоятеля Василя Демченка, котрий охороняв, за дорученням членів парафії, прицерковну територію, та вимагати, щоб він геть вшивався з території.

Того ж вечора гр-н Малета В.В. вдарив настоятеля о. Василя Демченка  кулаком в обличчя.        

«Кришував» вищевказаній злочинній групі присутній на місті злочинів начальник Малинського МВ УМВС України в Житомирській області полковник міліції Старовойт М.В., який роз'ясняв членам парафії, котрі звертались до нього за допомогою, про те, що у неї (Св.-Покровскої парафії) нібито правовстановлюючі документі являються застарілими та простроченими, а тому і не дійсними, і що вони не мають права служити у своєму храмі. Навпаки, на тих, хто служать у приміщенні за адресою: пл. Соборна, 1/1 , йдуть на різні провокації та користуючись вседозволеністю, міліція дивиться крізь пальці. Таким чином, начальник міліції м. Малин Старовойт М.В. повністю порушує свою службову інструкцію.

           

            15.07.12. представники МП не дали можливості відслужити Божественну Літургію в Покровському храмі м. Малин на Україні. Перед початком служби зібралося близько 25-ти чоловік тих, що "бажають помолитися", і під'їхали два мікроавтобуси з групою захвату з числа патріархійних козаків. Міліція заявила, що не збирається втручатися в конфлікт. У цих умовах о. Василь з прихожанами відслужили акафіст Божої Матері перед закритими дверима храму.

З 8.07.12 р. по цей день в місті Малині на Україні представники МП, з метою психологічної дії на наших прихожан, постійно (щоденно) роблять несанкціоновані хресні ходи. Протягом дня біля стін будови, що за адресою: пл.. Соборна, 1/1, знаходилися декілька мікроавтобусів із людьми всередині.

Якщо парафіяни у недільні та святкові дні збиралися до Свято-Покровського храму, рейдерська група Стретовича В.О. та Малети В.В. погрожувала їм «підіслати» для розправи козаків Л. Дем'янчука, на що міліція теж не реагувала.  

Це лише короткий стислий опис частини злочинних дій організованої злочинної групи гр-на Стретовича В.О., що потребує негайного розслідування шляхом порушення кримінальної справи.

            Кожного дня перед Свято-Покровською парафією проводяться несанкціоновані хресні ходи з метою розпалювання релігійної ворожнечі, залякування парафіян, заволодіння майном парафії.

            На підставі викладеного, керуючись статтею 100 КПК України, -

ПРОШУ:

1.      Скасувати постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за статтями 146, 296 КК України, винесену ст. ДІМ УМВС України в Житомирській області капітаном міліції Зубок В.М., порушити кримінальну справу відносно членів злочинної організованої групи полковника міліції Старовойт М.В., митрополита Стретовича В.О., Малети В.В., генерал-полковника Дем'янчук Л. та інших громадян за ознаками злочинів, передбачених частиною 2 статті 161, частинами 1, 2 статті 180 КК України, частиною 5 статті 186 КК України (грабіж, відкрите заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах, вчинений організованою групою), частиною 2 статті 365 КК України.

2.      Відсторонити члена злочинної організованої групи полковника міліції Старовойт М.В. від займаної посади.

Додаток: копія оскаржуваної постанови.

 

 

Члени Свято-Покровської парафії

міста Малина Житомирської області: