Письмо прихожан Покровского храма г. Малин Житомирской области на Украине

от 19 августа 2013 года

Керівнику РНБО України С.Клюєву

01601 Київ вул.Командарма Каменєва 8

Депутату ВР України Матиос М. В.

01008  Київ, вул. Грушевського 5

Міністру Внутрішніх справ України

В.ЗАХАРЧЕНКО

Копія: Спілці журналістів України,

Представництво ОБСЕ в Україні

01034 Київ, вул.Стрілецька 16

 

Громади Свято-Покровської парафії

Одеської Єпархії Російської православної

Церкви закордоном

11601 Малин , пл. Соборна 3,

Житомирської області

 

Шановні представники усіх гілок влади !

Звертається до вас релігійна громада Свято-Покровської парафії Одеської єпархії РПЦЗ з приводу багатолітнього втручання і тиску органів МВС Житомирщини у внутрішні питання нашої парафії.

Не будемо затрачати час та емоції щодо багатолітнього перебігу подій , але просимо зосередити Вашу увагу на останні протиправно-корупційні  дії чиновників із цього приводу.

Так, 15 серпня 2013 року нашому настоятелю, отцю Василію Демченку усно, без офіційного виклику, «посланець» із міліції В.Моргун сповістив, що на священика Василя Демченка в прокуратурі Малинського району чекає прокурор Руслан Герич, і полковники міліції — начальник управління громадської безпеки ГУ УМВС в Житомирській області Дем’яненко та начальник Малинського МВ УМВС в Житомирській області Михайло Старовойт.

Деталі неформальної «співбесіди», яку провели правоохоронні органи зі нашим священиком заслуговують на вашу увагу і на увагу всієї громадськості України. При зустрічі полковники поспішно стали пояснювати нашому настоятелю про причину «зустрічі», випереджаючи один одного, у висловах. Міліціянти, стали доводити нашому настоятелю церкви, без правового  на те підґрунтя  (оскільки, згідно законодавства у цивільні права громадян України, а особливо релігійних громад не має жодного права втручатися міліція), що від особистої поведінки нашого священика - залежить міжконфесійна ситуація серед віруючих міста Малина.

Одна з причин, на їхню думку, — новозбудований нами храм не зданий в експлуатацію, і у нашої парафії відсутнє право власності на новозбудовану культову споруду, в котрій ми багато років проводимо богослужіння (це незважаючи на рішення Європейського суду у справі №77703/01, Статут, Свідоцтво про реєстрацію статуту та Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, де знаходиться церковна споруда вартістю 5,4млн.грн за експертною оцінкою).

Виявляється УПЦ МП бажає здати держкомісії нашу церкву.  Однак, це є особисте право нашої парафії, коли саме нам у зв’язку із фінансовим становищем офіційно здавати в експлуатацію нашу культову споруду.

Також нашому настоятелю правоохоронці поставили запитання: до якої юрисдикції належить наша парафія? Коли настоятель В. Демченко відповів, що до Одеської Єпархії РПЦЗ, то знову його запитали: А чи існує взагалі така Єпархія, і, якщо так, то потрібно представити їм документи, за словами М. Старовойта,  датовані 2013-им роком.

Далі начальник Малинського РМВ УМВС Старовойт почав тиснути на нашого настоятеля отця Василія наполягаючи, що голова Житомирської ОДА Сергій Рижук відмінив попереднє розпорядження голови Житомирської ОДА М. Рудченка про перехід нашої парафії під юрисдикцію до Одеської Єпархії РПЦЗ. На що наш настоятель отець Василій відповів, що є рішення Європейського суду, де йдеться, що Верховний Суд України відмінив зазначене незаконне рішення Рижука.

Начальник міліції М. Старовойт зауважив, що він не визнає ніяких міжнародних судів та Конвенцій, і йому видніше, де, як і що потрібно робити, чим ігнорує на власний розсуд рішення Європейського суду.

Далі, коли наш настоятель обмовився про те, що тепер йому зрозуміло, чому міліція не розслідує кримінальний злочин, вчинений керівником новоствореної Свято-Покровської парафії, але — Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ МП громадянином Лук’яненком з приводу підробки документів та реєстрації їх в Єдиному державному реєстрі України за нашим кодом ЄДРПОУ та за нашою адресою, площа Соборна, 3, тоді начальник Малинської міліції зухвало зауважив, що; в однойменної парафії УПЦ МП також є Статут стосовно нашої адреси. Наш настоятель В. Демченко намагався пояснити детально, що: у судових рішеннях чітко зазначено, що оригінали правоустановчих документів знаходяться саме у володінні нашої парафії РПЦЗ в якості власного майна і ми зареєстровані владою .

Старовойт на це відповів, що наша парафія РПЦЗ взагалі будували храм не на своїй території (незважаючи на Держакт на право постійного користування земельною ділянкою, котрий ми також маємо).

До речі, також наголосимо про той факт, що нашого батюшку владні мужі почали шантажувати тим, що приїдуть спонсори і почнуть витребовувати повернути спонсорську допомогу, яку давали на храм Божий! Тому треба прислухатись до порад влади. На це отець Василій сказав, що, згідно з чинним законодавством, спонсорська допомога є благодійною, і назад не повертається, щоби не нівечити культову споруду. Зокрема, це передбачено Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Ми вважаємо, що такі «зустрічі» під час яких іде відвертий моральний тиск і шантаж є втручанням корумпованих державних службовців у внутрішні власні справи громади. І особливо наголосимо на тому, що громада за п’ятнадцять років будівництва та облаштування храму вкладала також і свої власні кошти, і фізичні сили, а не, як оцінює полковник Старовойт на власний розсуд, хто скільки і чого зробив на даному об’єкті.

Та коли наш отець Василій сказав, що ми уже, завдяки компетентній організації виготовили книгу експертизи вартості побудованої культової споруди, то знову начальник Малинської міліції М. Старовойт, взявши на себе повноваження судді, вигукнув, щоби батюшка Василій приніс експертизу йому на оцінку щодо законності і придатності, і як він оцінить її - так і буде (забувши, що на це існують  спеціальні ліцензовані установи, через які ми і маємо ввести в експлуатацію нашу культову споруду).

При цьому знову не можна замовчати факт, що, коли наш настоятель почав доводити вищезазначеній групі державних посадовців про легітимно-законне існування своєї парафії, і що він являється законним нашим настоятелем РПЦЗ у м.Малин, то тут полковник Малинської міліції М. Старовойт, грубо обірвавши його мову, заявив, що:  на В. Демченка щодня потрібно складати протоколи за те, що він не допускає у приміщення храму членів однойменної сусідньої парафії московського патріархату, яка розмістилася поряд у військоматі , а також комісію мерії, котра, згідно з розпорядженнями Малинського міського голови, має намір скласти акт про недобудову нашої  релігійної споруди.

Однак, чиновники лобісти московського патріархату забувають, що це є внутрішні питання нашої парафії, тобто,скільки часу ми можемо допрацювати усе до кінця у храмі і самі звернемось до відповідних органів про законну здачу в експлуатацію культової споруди.

Але після цього два полковники міліції почали знову тиснути на нашого настоятеля, мовляв, на його особистій відповідальності — громадська безпека віруючих Малина, що наш настоятель особисто буде відповідати за безлад серед них.

На що Василій відповів, що він ніколи не вчив віруючих іти до чужих храмів, чинити беззаконня, та зривати на чужих храмах замки, а свої застереження нехай прокуратура та міліція робить рейдерам, котрі хочуть беззаконно зайняти наш храм, спричиняючи масові заворушення, котрі 2012 року вчинила незареєстрована в державних органах Свято-Покровська парафія Овруцько-Коростенської Єпархії Московського патріархату під керівництвом настоятеля В. Малети, голови парафіяльної ради С. Лук’яненка, владики Овруцько-Коростенської єпархії Віссаріона та безпосередньо начальника Малинського РМВ УМВС у Житомирській області Михайла Старовойта, котрий літом 2012 року «кришував» рейдерів у рясах, саме перше, не застосувавши до них правомірних дій. Адже, саме він дав вказівку своїм підлеглим — не брати пояснень від членів нашої парафії про побиття нашого настоятеля учасниками рейдерської групи.

Мало того, під час чергової рейдерської атаки, яка була відображена в газетах, на прохання нашого настоятеля вивести рейдерів із храму, головний міліціонер міста відповів нашому отцю Василію: нехай правлять службу, а «моя міліція» повинна охороняти громадський порядок…

Коли ж на місце події приїхав начальник управління громадської безпеки ГУ МВС в Житомирській області Дем’яненко, то, подивившись на дану ситуацію, промовив, що у се нормально, і поїхав, кинувши обставини напризволяще.

А навколо Божого храму особовий склад Малинської міліції ходив із гумовими палицями, охороняючи громадську безпеку, не помічаючи негативних протизаконних дій рейдерів УПЦ МП (докази на веб-сайт РПЦЗ).

З цього приводу варто згадати момент, що декотрі наші парафіяни чули мову рейдерів поміж собою, мовляв, слава Богу, що начальник міліції «наш». І коли відряджені від нашої парафії представники прийшли до М. Старовойта на прийом з питанням про відновлення правопорядку на нашій прицерковній території, полковник відповів, що усе відбувається законно і що у нас являються простроченими правоустановчі документи, а суди, котрі прийняли рішення на нашу користь, ми неправильно зрозуміли і не так трактуємо, а наш священик Василій є також незаконним, тому що ми знаходимось не в тій єпархії.

Зауважимо, що згідно з Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації» ми, як повноправна релігійна громада, маємо право вільного вибору як і настоятеля, так і єпархії, тобто юридичне право канонічної підлеглості до тієї чи іншої конфесії.

Отже, з усього видно, що зазначені персони не мають більше чим зайнятися, згідно зі своїми службово-посадовими інструкціями, тільки як шантажем нашого настоятеля отця Василія, та, як наслідок, принижують нашу людську та моральну гідність, людей, у більшості похилого віку, оскільки навіть коли наш настоятель у розмові зазначив, що про ті чи інші питання він повинен порадитися із членами парафіяльних зборів та адвокатом, то обидва полковники і прокурор Герич зауважили, що при чому його громада, адже він повинен вислуховувати та брати до уваги тільки настанови правоохоронних органів, бо бачення законів ними є вищим від нашої парафії.

Тож з усього вище зазначеного стає зрозуміло, чому рейдерська група московського патріархату, котра зазіхає на храм нашої парафії поводиться зухвало - відчуваючи за собою «кришування» певних держслужбовців (зокрема, перших осіб правоохоронних органів Малина). А тому, в зв’язку з вищевикладеним, просимо, відповідних державних осіб проаналізувати дану ситуацію та спрямувати її у правове поле.

Звертаємо увагу, що багато років тому, місцева влада розмістила рейдерів із московського патріархату у військкоматі, звідки раніше кремль скеровував наших юнаків на війну в Афганістан. А нині , рейдери московського патріархату, мабуть змінивши партквитки на хрести – скеровують не один рік дії місцевих чиновників на міжконфесійну ворожнечу та захоплення збудованої нами церкви РПЦЗ, що знаходиться поряд із їх  військкоматом-церквою УПЦ Московського патріархату. Мабуть тому, місцеві чиновники допомогли рейдерам минулого року  - незаконно захопити у держреєстрі код ЄДРПОУ  нашої парафії.  

Просимо також, з метою запобігання корупції - надати належну оцінку фактам та діям зазначеним вище державних службовців  стосовно протиправної  їхньої діяльності, ігнорування заяв і відповідно прийняти належні міри реагування .

З повагою,

настоятель парафії В.Демченко та громада церкви РПЦЗ міста Малин :